Tekken 7

darmowe gryTekken 7 odznacza się niejaką z najmroczniejszych historii fabularnych w dziejach cyklu, zbliżając się pod tym wobec do pamiętnego Tekken 4 z 2002 roku. Kiedy przystało na kolejne odsłony serii, w grze uczestniczymy w następnej edycji turnieju King of the Iron Fist. W przerwach pomiędzy kolejnymi walkami czaimy jednak mroczne fakty ze świata Tekken, w tym dzieje rodowej waśni pomiędzy Heihachim Mishimą a jego synem Kazuyą. Swoistą ciekawostkę rozstrzyga fakt, że dość skrupulatną rolę w fabule wojny odgrywa Akuma – niejaki z głównych bohaterów konkurencyjnego cyklu Street Fighter. Między głównych nowości Tekken 7 wyróżnić należy przede wszystkim duet niedostępne wcześniej mechaniki. Główna z nich, określana mianem Rage Art, pozwala na wyprowadzenie krytycznej serii kurczów, odbierającej przeciwnikowi nawet do 30 procent energii w przypadku, w której pasek zdrowia bohatera jest bliski zeru. 2 z nowości, nazwana Power Crush, pozwala na ciągnięcie ataku nawet po natarciu i wytrąceniu z flauty przez przeciwnika. W wojnie pojawia się także tak zwanym. Screw Attack, który wyzyskiwany na znajdującym się w powietrzu oponencie odrzuca go w bok, pozwalając na zadanie dodatkowych obrażeń po jego upadku na świat. Ostatnią z godnych dostrzeżenia zmian stanowią drobne modyfikacje systemu poruszania się, zbliżające go nieco do modelu znanego z free-to-playowego Tekken Revolution.

Siódma pełnoprawna odsłona jakiejś z najsłynniejszych serii trójwymiarowych bijatyk firmy Namco Bandai Games, zapoczątkowanej jeszcze w 1994 roku na automatach. Wraz z debiutem cyklu na konsolach ósmej generacji otrzymujemy wszystkie charakterystyczne ródło poprzednich odsłon, czyli rozgrywane na trójwymiarowych arenach efektywne pojedynki, których tłem znajduje się organizowany przez potężną markę turniej King of Iron Fist. W edycji gry powraca cała galeria dobrze znanych postaci nowej, wraz spośród szeroką gamą ich ponadprzeciętnych ciosów specjalnych. Nie zabrakło jednak zupełnie grywalnych bohaterów nowych, jacy pojawiają się w sekwencji po raz pierwszy. W przeciwieństwie od tworzonych na własnym silniku poprzedniczek, Tekken siódmego wykorzystuje technologię Unreal Engine 4, co pozwoliło na uzyskanie wysokiej jakości realizacji graficznej, zarówno na mocniejszych, jak i słabszych maszynach. Tekken 7 to gra, na którą warto było wyczekiwać niezależnie od tego, czy zjedliśmy zęby na poprzednich stronach, czy dopiero zaczynam swą przygodę z tą serią; lubimy samotną naukę długich kombinacji, sieciowe turnieje, rzadkie granie na kanapie, jednakowoż po prostu chcemy się przekonać, co słychać u patologicznej rodziny Mishima i końcówki Tekkenowej ekipy. Najnowsze milusiński Namco Bandai to rozwinięta, dopracowana i wypełniona po brzegi treścią gra, która nie pozwoli oderwać sie odkąd konsoli (albo peceta) za pomocą długi czas. Nie ogół się udało i dużo elementów można by przedstawić w lepszy sposób, ale pomimo wad Tekken 7 pobierz to mocny kandydat do najlepszej bijatyki ostatnich lat tytułu.

Tekken 7 to gra dla fanów bijatyki

Tekken 7 zachował ducha wcześniejszych odsłon, co nie oznacza, że obyło się bez rozwinięcia (i naprawdę już bardzo złożonego) leku. Przykładem są nowe strategie odpalane w trybie Rage, czyli Rage Art tudzież Rage Drive. Jeżeli własny zawodnik zbiera baty, a życie uszczupli mu się do 25 procent około, możemy skorzystać ze rozpoznawczego ciosu (Rage Art), kto jest tym potężniejszy, im mniej energii znajduje się na pasku życia. Alternatywą na rzecz Rage Art jest Rage Drive – potężna, jednak często ryzykowna technika, jaka oznajmia swoje „działanie” niebieską aurą spowijającą naszego zawodnika. Kolejną jest Power Crusher – technika pochłaniająca ciosy mid i high nowością, ale przegrywająca spośród ciosami low i rzutami. Wszystkie te nowości egzystują świetne rozwinięcie Tekkenowej mechaniki i co najważniejsze, nie są istotne wyłącznie w celu weteranów serii. Przykładowo Rage Arts można przypisać aż do jednego przycisku, dzięki po co nawet największy laik, jaki pozna prostą zasadę wykonywania Rage Mode, będzie potrafił odpalić widowiskową, a dodatkowo efektywną technikę bez zapotrzebowania zapamiętywania konkretnych sekwencji. Tekken 7 jest doskonałą ofertą dla samotników, ale nie da się ukryć, że esencją wszelkich bijatyk są starcia z żywym przeciwnikiem. „Siódemka” ma w tym temacie co niemiara do powiedzenia, zarówno w sferze lokalnej (kanapowe kalenice smakuje jak dawniej) oraz online.

Kilka dni platforma obywatelska premierze matchmaking i lagi wynikające z połączenia online bywały bardzo dokuczliwe, atoli trzeba być dobrej rozmyśla i liczyć na to, iż Namco Bandai będzie działało strukturę sieciową, która bez wątpienia przyciągnie masę użytkowników. Bowiem jest tu sporo atrakcji: od szybkich, pojedynczych batalij, przez walki rankingowe, aż po turnieje dla ośmiu graczy. Warstwa sieciowa Tekkena 7 jest przejrzysta natomiast przyjazna dla użytkownika, jaki może podejrzeć poziom zaawansowania przeciwnika i siłę jego sygnału. Możliwość organizowania własnych turniejów, dla przyjaciół spośród listy znajomych lub całkiem obcych graczy, to następujące świetne rozwiązanie. Krótko mówiąc, Tekken 7 do pobrania ma wszystko, czegoż bym sobie życzył platforma obywatelska sieciowej bijatyce. I jeśli tylko twórcy uporają się ze standardowymi problemami (aktualizacje są bardziej niż pewne), to nic nie nastąpi na przeszkodzie, by niezmiennie sprawdzać swój poziom w starciu z graczami spośród drugiego końca świata. Wyczuj epickiego finału historii klanu Mishima i odkryj skutki, które stały za ich nieustannymi walkami. Oparty na silniku Unreal Engine czterech, Tekken 7 zaoferuje cudowne, skupiające się na przeszłości walki przedstawione w kinowym stylu. Innowacyjne mechaniki wojny umożliwiają toczenie intensywnych pojedynków, którymi będzie można nie posiadać się z radości razem z przyjaciółmi, czy też rywalami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułThe Guild 3
Następny artykułElex do pobrania
Cześć! Dzięki, że przeczytałeś mój artykuł. Jestem zapalonym graczem, kocham gry multiplayer, gry strategiczne i tak dalej. Opisuję najlepsze gry do pobrania tak, abyś poczuł się zadowolony i wiedział czy warto poświęcić swój cenny czas na rozgrywkę danych gier. W skrócie, jestem tu po to, abyś był zadowolony z grania w gry!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here