Everspace

darmowe gryEverspace to niezwykle efektowne, wściekłe walki w kosmosie, w których liczą się odruch oraz błyskawiczne podejmowanie woli. Rozgrywkę obserwujemy w podejściu TPP (kamera zza statku) lub FPP (z kokpitu). Podczas przemierzania gwiezdnej tematyki zwiedzimy gęste pola asteroid czy orbity monumentalnych planet, a niezapomniane widoki zadba silnik Unreal Engine 4 o. Strzelanina jednocześnie przekazuje mechaniki rodem z gatunku roguelike, proceduralnie generowany Przestrzeń kosmiczna, zbieranie surowców w celu rozbudowy statku oraz crafting. Do tego w finalnej wersji wojny pojawił się tryb fabularny dzięki któremu gracze nie mają możliwości przeżyć nieliniową przygodę w kosmosie. Everspace to kosmiczna gra akcji, w której gracz eksploruje całą galaktykę. Przyrządzona na platformy PC Windows strzelanka, została wzbogacona o elementy roguelike. Jest owo pierwsze dziecko małego, niemieckiego zespołu Rockfish, którego autory byli wcześniej zatrudnieni w znanym studiu Fishlabs. W tamtym miejscu z kolei zajmowali się w głównej mierze opracowywaniem kolekcji kosmicznych strzelanek Galaxy Mąż Fire przeznaczonych na giełda mobilny. Everspace to całkiem nowe podejście do tego modela gier, ponieważ nie koncentruje się na aspekcie symulacyjnym, lecz przede wszystkim kładzie nacisk na aspekt fabularny. Jeśli lubisz latać statkiem kosmicznym i strzelać do nieprzyjaciół eksplorując przy tym niezbadaną do końca galaktykę, to koniecznie pobierz Everspace Download, a odkryjesz zupełnie nowe możliwości.

Everspace – akcja gry

Akcja gry została osadzona w dalekim kosmosie w czasach, kiedy ludzkość już skolonizowała wszystkie systemy planetarne. Cała zabawa rozpoczyna się od prostego i nieskomplikowanego statku kosmicznego, wyposażonego w podstawowe oprzyrządowanie. Cel gry jest dość prosty – należy przebić się przez niezliczoną ilość lokacji aż do celu, jaki wskazuje enigmatyczna sztuczna inteligencja, zainstalowana jako wsparcie dla pilota. Problem jednak polega na tym, że na swojej drodze bohater napotyka na niezliczone ilości wrogów i piratów, którzy stanowią dla niego niebezpieczeństwo.

Kolejnym problemem pilota jest brak jakichkolwiek stacji kosmicznych po drodze, gdzie można by uzupełnić paliwo lub kupić broń. Wszystko, czego potrzeba należy wyprodukować samodzielnie lub po prostu ukraść. Czas gry dzieli się pomiędzy walki z nieprzyjacielem, a przeczesywanie przestrzeni kosmicznej w poszukiwaniu niezbędnych surowców, które pozwolą na dalszy lot. Gracz musi liczyć się z faktem, iż – szczególnie na początku gry, będzie bardzo szybko i często umierał. Jednak po każdej śmierci istnieje możliwość dokupienia ulepszeń dzięki czemu, kolejne podejście będzie nieco łatwiejsze i będzie można polecieć nieco dalej. Ponadto akcja gry polega na nauczeniu się, jak odpowiednio balansować ryzykiem – kiedy można pozwolić sobie na atak na potężniejsze statki, a kiedy będzie to równać się z samobójstwem. Nie ma tutaj ani czasu ani miejsca na długie przygotowania lub planowanie – jeśli gracz zbyt długo przebywa w jednym obszarze, wówczas momentalnie wskakują do niego ogromne okręty liniowe, które zaledwie kilkoma strzałami przemieniają statek gracza we wrak. Jeśli przygoda w kosmosie to dla Ciebie synonim fantastycznej zabawy, to Everspace powinna znaleźć się w Twojej kolekcji. Pobierz Everspace Download i naucz się przetrwania w kosmicznej dżungli! Cała rozgrywka budzi bardzo wiele emocji i nawet w momencie, kiedy bohater ginie, gracz czuje, że zrobił coś fantastycznego. Sytuacje, w których musi uciekać przed piratami do innego obszaru przeskakując w ostatniej chwili do kolejnego sektora budzą naprawdę wiele emocji. Gra nie składa się jednak tylko z batalii – są w niej również momenty przeznaczone na zbieranie surowców czy podziwianie galaktyki i piękna kosmosu, który dzięki niezwykłemu silnikowi Unreal Engine 4 zyskał wspaniałą oprawę graficzną. Koniecznie pobierz Everspace Download i przekonaj się o pięknie magicznego kosmosu eksplorując kolejne obszary galaktyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here